Myjomice « Krążkowy Obwód V
Temat: Aparat dla malarza
...używa canona G5, polecam tą serię do takich działań, czy to będzie g9 czy g10 zda do pewnego stopnia egzamin.
Statyw musi być solidny a głowica musi mieć poziomice, z mojego doświadczenia wynika że głowica manfrotto 410 RC4 jest tu idealnym rozwiązaniem, najlepszym statywem do tego typu prac jest 058 ale wystarczy 055. Chodzi tu o duże możliwości precyzyjnego pozomowania, 058 ma swojąĂ pozomice co jest bardzo ważne.
Jest taka książka: " fotografia zabytków i dzieł sztuki" Janiny Mierzeckiej wydana w Warszawie w 1959r przez arkady. Nie wiem czy była aktualizowana, zdobyłem jąĂ kilka dni temu i dopiero zaczynam czytać. Dla osoby która potrafi na podstawie informacji o czymś nieco odmiennym wyciągać wnioski zupełnie współczesne takie lektury są bardzo pożyteczne. Książka omawia fotografię głównie czarno-białą, oświetlenie naturalne i żarowe, oraz...
Źródło: forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=12196
Temat: Pilne - fotografia architektury
Polecam książkę J. Mierzeckiej " Fotografia zabytków i dzieł sztuki" Książka jest stara, wydana w 1972 r. przez Arkady. Wydaje mi się że na podstawie tej książki można napisać pracę. W zbiorach ZPAF jest to z pewnością ważna pozycja. Jest tam mnóstwo o fotografowaniu architektury i nie tylko, co, jak i czym na przykładzie architektury wrocławskiej.
Źródło: forum.fotopolis.pl/viewtopic.php?t=2945
Temat: Word i obramowanie strony... ścina mi dół obramowania...
Witam ! Gdy dam obramowanie strony w Wordzie (Word XP), na podglądzie wydruku ścina mi dół(nie ma dolnej kreski lub szlaczka obramowania), jak wydrukuje się kartka to tesh sie tak dzieje.Nawet na dyplomie który dostalm z konkurs( fotografia zabytków) było ścięte obramowanie. Kiedyś widziałem od kogoś pracę dylomową i miał dobrze zrobione. Jak to można zrobić ? Czy da się to jakoś zrobić ? :unsure: Użytkownik grzesiu_12 edytował ten post 19 październik 2005, 16:26
Źródło: forum.ks-ekspert.pl/index.php?showtopic=61663
Temat: Prosze o pomoc - oświetlenie
...nie ma. W szkołach fotograficznych (tych prawdziwych) uczą tego przez kilka lat a i tak jeszcze kilka lat trzeba praktykować aby to opanować. Ogólnie mogę poradzić: przeczytaj kilkanaście dobrych podręczników o fotografii studyjnej,pofotografuj porcelanę przez kilka lat (do szuflady) i już będziesz wiedział mniej więcej o co chodzi a na rady typu "użyj namiotu" będziesz się śmiał. Polecam książkę Janiny Mierzeckiej " Fotografia Zabytków i Dzieł Sztuki" na pewno wiele się z niej nauczysz, jest tam dużo o fotografowaniu porcelany i nie tylko.
Źródło: swiatobrazu.pl/forumfoto/viewtopic.php?t=7607